Spauda apie mus


 

               

Druskininkuose – „Kino pavasario“ atidarymo filmas MAMYTĖ

Mano Druskininkai FB profilis 2016-03-04
Penktadienio vakarą druskininkiečiai turėjo puikią galimybę pamatyti GERĄ kiną. Druskininkietės Aušros Česnulevičienės dėka kurorte jau ketvirtą kartą organizuota gero kino peržiūra.

Gidė, apie Druskininkus pasakojanti… sūriai

Ramunė Žilienė (Mano Druskininkai) 2016-02-25
Tarptautinės Gido dienos proga Raudondvario dvare sušauktame Lietuvos gidų suvažiavime išreikštos padėkos aktyviausiems gidams. Respublikiniame gidų sambūryje padėkota ir druskininkietėms: už M. K. Čiurlionio palikimo puoselėjimą, metodinį darbą kultūros srityje – Aušrai Česnulevičienei…

Atrask Lietuvą Druskos studijoje

LRT radijas 2015-12-05
„Ir priešui reikia palikti truputį druskos“, – japonų posakį cituoja Druskos studijos įkūrėjai Tauras ir Aušra Česnulevičiai. Atokiau nuo Druskininkų centro, ant Ratnyčėlės upės kranto, savo sodyboje skulptorius Tauras ir menotyrininkė Aušra atidarė Druskos studiją, kurioje mokoma dirbti su druska ir pajusti kūrybos džiaugsmą. Šią sodybą lankė svečiai iš penkių pasaulio žemynų. O Jūs ten buvote?

 

140 Kastuko laivelių

Izabelė Ūsienė (druskonis.lt) 2015-09-25
Jaukią ir šiltą dar vasarišką sekmadienio dieną M.K. Čiurlionio muziejaus kiemelyje buvo švenčiama didžio menininko 140 – tosios metinės. Savaip – vaikiškai, išradingai ir linksmai – Druskininkų miesto vaikučiai pažymėjo iškilaus menininko gimtadienį, kurį švenčia visa Lietuva. Jeigu sakome, kad prie vaikų sielos prisiliesti galima ir reikia ne tik su meile, bet ir su didele išmone, tai galima teigti, kad šiame renginyje tai buvo gražiai atlikta.

Druskininkiečiai neįprastai pasitinka Ožkos metus (video)

manodruskininkai.lt 2014-12-31
Menininkai iš Druskininkų Aušra ir Tauras Česnulevičiai jau 11-us metus iš eilės originaliai sveikino druskininkiečius ir kurorto svečius su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais.

Medinė žalia ožka jau aplankė ir Druskininkus

kauno.diena.lt 2014-12-29 20:46
Menininkai iš Ratnyčios Aušra ir Tauras Česnulevičiai jau 11-us metus iš eilės originaliai su šv. Kalėdomis ir artėjančiais Naujaisiais metais sveikino druskininkiečius ir kurorto svečius. Kasmet idėjų nestokojanti menininkų šeima miestui pateikia vis kitokią staigmeną – didžiulės riedančios dovanų  kojinės, Laiko ratai,  milžiniškos nertos skrybėlės, pačių kurti kostiumai.

Norėjome atskleisti Švendubrės unikalumą…

Kristina Platonovienė (ana.lt/druskininkunaujienos) 2014-11-21
Lapkričio 18 d. Druskininkų švietimo centre surengtas dokumentinio filmo „Mumiem už Švendubrį nieko nėr gražiau…“ pristatymas. Jo premjerą, kaip ir dera, pirmieji dar spalį išvydo Švendubrės kaimo bendruomenės gyventojai. Praėjusių metų gruodį gidė Aušra Česnulevičienė, menotyrininkas, Druskininkų garbės pilietis, M.K.Čiurlionio kūrybos tyrinėtojas Adelbertas Nedzelskis ir filmų operatorius, vaizdo montažo režisierius Jonas Bilinskas pačių sukurtu ir visuomenei pristatytu dokumentiniu filmu „Čiurlionio šaknų link…“ neapsiribojo. Kūrybiškoji druskininkiečių trijulė ir toliau sekė kažkada mintus didžiojo kūrėjo kelius, kurie driekėsi iki paties Raigardo slėnio, įspūdingu gamtovaizdžiu garsėjančioje Švendubrėje.

Svečius nustebino ,,Sūri pamokėlė“

Ona Motiejūnaitė (manodruskininkai.lt) 2014-11-21
Vykdydami tarptautinį projektą ,,Atverkime langus į pasaulį“ nuo 2006 metų bičiuliaujamės su Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis‘ ir Lenkijos Respublikos Seinų darželio Nr.1 kolektyvais. Spalio mėnesį projekto partnerius pakvietėme pasisvečiuoti į Druskininkus, šiemet švenčiančius 220 metų kurorto jubiliejų. Visi kartu lankėmės Ratnyčioje Aušros ir Tauro Česnulevičių druskos studijoje ir dalyvavome ,,Sūrioje pamokoje“.

Puodelis čiobrelių arbatos – tiek reklama Japonijos žiniasklaidoje kainavo druskininkiečiams

15min.lt 2014-11-17
Menininkų Aušros ir Tauro Česnuliavičių namus Druskininkuose pasiekė nedidelis siuntinys iš Japonijos. Tai dar dažais kvepianti 140 puslapių knyga „Mano mėgstamiausia Lietuva“. Populiari kulinarinio turizmo žurnalistė Asami Kuchio drauge su kolege stiliste Makiko Iwasaki išleido pirmąją knygą japonų kalba apie Lietuvą, kurioje pristatoma lietuviška tradicinė virtuvė, lankytinos vietos, rankdarbiai ir amatai, kultūros paveldas, gyvenimo būdas ir stilius.

Tauro Česnulevičiaus „gelažinė varlė“ papuoš Stračiūnus

druskininkunaujienos.lt 2014-11-14
Skulptorius Tauras Česnulevičius sukūrė 2 metrų aukščio per 3 tonas sveriantį vėžlį. Naujasis T.Česnulevičiaus darbas yra skirtas Stračiūnų kaimo bendruomenei. Stračiūnų herpetologinis draustinis yra viena iš trijų vietų Lietuvoje, kur dar veisiasi baliniai vėžliai, kaip dzūkai pasakytų „gelažinės varlės“.

Popierinis laivelis M. K. Čiurlioniui

Zita Valentukonytė (darzelis-zibute.lt) 2014-09-22
Kuo išsiskiria rugsėjo 22-a diena, „Žibutės“ lopšelio-darželio auklėtiniai jau žino. M. K. Čiurlionio gimtadienio paminėjimas darželyje menotyrininkės ir gidės Aušros Česnulevičienės dėka tapo tradicija. Nors ponios Aušros jaunesnioji dukra jau „baigė“ darželį ir yra pirmokė, moteris tęsia savo edukacinę veiklą su „Žibutės“ vaikais. Ponia Aušra mano, kad kalbėjimas su darželinukais apie M. K. Čiurlionį tikrai nėra per ankstyvas, tik reikia tai daryti jiems suprantamai.

„Gyvenu čia“: „sūrios pamokos“ Druskos studijoje arba Apsilankę druskos karalystėje lieka nustebinti (video) 

„Lietuvos ryto“ televizija 2014-08-17 09:51
Druskininkuose įsikūrusi Druskos studija stebina savo unikalumu. Čia menininkas Tauras Česnulevičius iš druskos kuria skulptūras. Čia lankytojai ne tik gali sužinoti viską apie druską, bet ir patys sukurti savo skulptūrą.

Druskininkų impresijos – Sūri pamoka

K.K.Šiaulytis (d-galerija.blogspot.com) 2014-08-16
Ratnyčios miestelyje, ant aukšto Ratnyčios upelio kranto, aptikau nepaprastai įdomią, menininkų Aušros ir Tauro Česnulevičių sodybą. Čia, jau kelerius metus veikia savotiška menų mokykla, kur vyksta tik viena – Sūri pamoka. Druskos skonio pamokos, tai meninės – kūrybinės veiklos vaikams ir suaugusiems, druskos skulptūrų kūryba ir „sūrių“ idėjų sklaida. Ši novatoriška, „pasūdyta mokykla“ – garsi visoje Lietuvoje, joje buvoja turistai iš įvairių pasaulio šalių.

Atsikratyti slegiančios nuotaikos padėjo druska

Rasa Pakalnienė (lzinios.lt) 2014-08-02 06:00
Drus­ka gar­di­na­mas mais­tas. Ta­čiau ji ga­li tap­ti ir me­no ska­nės­tu, jei at­si­du­ria kū­ry­bin­gų žmo­nių ran­ko­se. Tau­ro ir Auš­ros Čes­nu­le­vi­čių so­dy­ba daž­nai lan­ko­ma tu­ris­tų. Ma­ty­da­mi iš šios me­džia­gos su­kur­tus dar­bus, jie ste­bi­si šei­mi­nin­kų kū­ry­bin­gu­mu ir iš­ra­din­gu­mu. O Auš­ra LŽ pri­si­pa­ži­no, kad drus­ka jai net pa­dė­jo iš­si­va­duo­ti nuo slo­gu­čio.

Beieškant Čiurlionio šaknų

Kristina Platonovienė (druskininkunaujienos.lt) 2014-01-10
Druskininkuose gyvenusiu ir čia kūrusiu genijumi Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, kaip ir jo kūryba bei šeima, vis dar domisi Čiurlionio kūrybos tyrinėtojai ir kiti jo asmenybei neabejingi žmonės. M.K. Čiurlionio muzikos ir dailės kūriniai, regis, jau seniai išanalizuoti, pristatyti visuomenei, ne ką mažiau žinomos ir jo asmeninio gyvenimo detalės. Atrodytų, jog apie jo šeimos gyvenimą nėra ką ir pasakoti, tačiau mūsų miesto kūrybinė entuziastų trijulė – menotyrininkas, Druskininkų garbės pilietis Adelbertas Nedzelskis, gidė Aušra Česnulevičienė ir filmų operatorius Jonas Bilinskas – dar kartą įrodė, kad Čiurlionio tema nėra išsemta. Dar vasarą kūrybinė grupelė leidosi lig šiol kitų stipriai nepramintais M.K. Čiurlionio tėvų Adelės ir Konstantino gyvenimo takais, kurie prasideda Seirijuose, Guobiniuose, nuvingiuoja į Liškiavą, kurioje Adelė ir Konstantinas susituokė prieš Dievą, vėliau kuriam laikui jų keliai nusidriekia į Senąją Varėną, po to į Ratnyčią, galop Druskininkus. Remdamiesi menotyrininko A. Nedzelskio surinktais faktais bei Adelės ir Konstantino gimtinėse sutiktų žmonių pasakojimais, minėta trijų žmonių kūrybinė grupė sukūrė dokumentinį filmą „Čiurlionio šaknų link“.

Menininkų pora kurortui padovanojo Laiko ratą

Genovaitė Rafanavičienė (kultura.lrytas.lt) 2013-12-31 11:18
Šalia Druskininkų, Ratnyčios kaime, gyvenanti menininkų pora jau dešimtą kartą originaliai sveikina kurorto bendruomenę ir svečius – šįkart ridendami eglės šakomis papuoštą beveik 3 metrų skersmens Laiko ratą ir dalydami Pegaso formos meduolius.

Tarp tautodailininko Tauro Česnulevičiaus įspūdingų kūrinių – ir Druskininkų bažnyčios altorius

Diana Sinkevičiūtė (manodruskininkai.lt) 2013-11-14
Tautodailininkas, baldininkas, menininkas, kartu su žmona nuolat nustebinantis druskininkiečius ir miesto svečius tiek neįprastais šventiniais kostiumais, tiek techniniais sprendimais – tiek apie Ratnyčioje gyvenantį Taurą Česnulevičių žino dauguma druskininkiečių. Tačiau mažai kas žino, kad būtent Tauras yra sukūręs Druskininkų bažnyčios altorių. Tautodailininkas pripažįsta, kad daro tai, kas jam artimiausia ir tai, ką geriausiai moka.

Druska druskininkiečiui skulptoriui T. Česnulevičiui mielesnė ir už akmenį

Danutė Jonušienė (lrytas.lt) 2013-05-07 08:47
Druskelis. Druskius. Ne vieną pravardę nuo druskos gavęs baldų kūrėjas, tautodailininkas ir skulptorius Tauras Česnulevičius (44 m.) tiesdamas ranką sveikintis nusišypso. Jo delnus nubalino įsigėrusios druskos dulkės. Ratnyčioje netoli Druskininkų įsikūręs menininkas iš druskos luitų skaptuoja savo kūrinius.

,,Sūri pamoka“ suteikia gyvenimui saldumo

Rima Pakalienė (manodruskininkai.lt) 2013-05-01
Po Naujųjų metų šventės menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai pakvietė mūsų mokyklos mokytojus į ,,sūriausią“ Druskininkų vietą – savo sodybą Ratnyčioje. Mūsų mokykloje įprasta, kad klasių auklėtojai su savo auklėtiniais dalyvauja edukacinėje programoje ,,Sūri pamoka pas Taurą“. Grįžę iš pamokėlių mokiniai džiaugiasi daugiau sužinoję apie kurortą, druską, atradę kūrybinių galių. Kad Aušros ir Tauro sodyboje visada įdomu, įrodo ir tai, jog dauguma mokytojų čia lankosi jau ne pirmą kartą.

Viečiūnų kaimo bendruomenė „Versmė“ degino rekordinę Lietuvoje morę

dvvg.lt 2013-02-20
Vasario 12 d . vyko Užgavėnių šventė Viečiūnuose. Ši šventė buvo neeilinė, nes ją Viečiūnų bendruomenė šventė šalia rekordinės Lietuvoje 16,12 metrų aukščio  morės. Šis, tautodailininko Tauro Česnulevičiaus kūrinys pritraukė daug  smalsuolių, kurie iš nuostabos negalėjo atsigrožėti įspūdingu morės dydžiu. Prieš porą metų tautodailininkas Viečiūnuose pastatė 8 metrų aukščio morę, o šiais metais jam pavyko šį rekordą pagerinti iki 16,12 metrų.

Geras ūpas iš druskos namų

Arūnas Zurlys (druskonis.lt) 2013-01-18-24
Ratnyčioje, Smiltynų gatvėje, esančius Druskenio namus, kur vyksta sūrios pamokos, jau senokai atradę ne vien tėvynainiai, bet netgi japonai, korėjiečiai, amerikiečiai, ispanai, jau nekalbanti apie artimus kaimynus baltarusius, lenkus ar suomius. Visiems, ir vaikams, ir suaugusiems, knieti patirti Druskos karalienės svetingumą bei susipažinti su Druskeniu, kuris iškala skulptūras iš pusės tonos druskos. Kita vertus, pabūti Druskininkuose ir nepajusti druskos skonio ar skalsos – tai jau netgi nepadoru…

Visi iš prigimties esame kūrėjai…

Kristina Platonovienė (druskininkunaujienos.lt) 2012-11-09
Prieš devynerius metus Druskininkuose drauge apsigyvenę Aušra ir Tauras Česnulevičiai greitai įsiliejo į kurorto meninę aplinką. Tauras kūrė medines skulptūras, baldus, stebino neįprastais, paties sumanytais meniniais sprendimais, o jo žmona Aušra, turinti ne tik menotyrininkės išsilavinimą, bet ir puikų gebėjimą komunikuoti, ėmėsi gidės darbo ir sumaniai organizuoja keliones kurorte, jo apylinkėse.

Norintiems kurti įdomiausi – nepraminti takai

Danutė Pociuvienė (balsas.lt) 2012-09-30 23:58
Druskininkų pašonėje, Ratnyčios kaime, ant sraunios Ratnyčėlės kranto įsikūrusioje Tauro ir Aušros Česnulevičių sodyboje ramybe alsuoja tik gamta. O pačios kūrėjų šeimos gyvenimas – intensyvus, energingas ir veržlus. Tauras – medžio drožėjas, skulptorius, baldžius. Aušra – menotyrininkė, buvusi pripažinta geriausia šalies gide, dabar – unikalaus druskos projekto autorė. Prieš trejus metus jos įkurtas netradicinis verslas išgarsino šeimą ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Aušra gerai prisimena kiekvieną savo spontaniškai gimusios idėjos smulkmeną. Dvi dukras auginanti moteris svajojo dirbti su vaikais.

Noriu kurti!

Danutė Pociuvienė (zurnalasmiskai.lt) 2012-09-25
Druskininkų pašonėje, Ratnyčios kaime, ant sraunios Ratnyčėlės kranto įsikūrusioje Tauro ir Aušros Česnulevičių sodyboje ramybe alsuoja tik gamta. O pačios kūrėjų šeimos gyvenimas – intensyvus, energingas ir veržlus. Tauras – medžio drožėjas, skulptorius, baldžius. Aušra – menotyrininkė, buvusi pripažinta geriausia šalies gide, dabar – unikalaus druskos projekto autorė. Prieš trejus metus jos įkurtas netradicinis verslas išgarsino šeimą ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Aušra gerai prisimena kiekvieną savo spontaniškai gimusios idėjos smulkmeną. Dvi dukras auginanti moteris svajojo dirbti su vaikais.

Ekskursija „Mineralinis miestelis” tęsis ir žiemą?

Justina Ilkevičiūtė (druskonis.lt) 2012-09-21
Visą vasarą Druskininkus puošusią teatralizuotą ekskursiją „Mineralinis miestelis” drąsiai galima pavadinti viena didžiausių šio vasaros sezono sėkmių. Pasivaikščioti po XIX amžiaus Druskininkus ir susipažinti su miesto istorija atsirasdavo vis daugiau norinčiųjų, todėl projekto rengėjai neabejoja, kad kitą vasarą stilingos damos ir ponai puošniais rūbais vėl išeis į kurorto gatves. Rengėjams ši ekskursija yra malonumas bei savotiška duoklė savo miestui. „Mes esame išprotėję dėl Druskininkų”, – prasitaria miesto gidų asociacijos valdybos narė Aušra Česnulevičienė. Būtent ji ir buvo pirminės idėjos autorė, sugalvojusi kurorte atkurti XIX amžiaus dvasią.

Varėnoje – projekto ,,M. K. Čiurlionio kelias“ pristatymas

Rūta Averkienė vareniskis.lt 2011-12-06 09:10
2011-ieji – ypatingi Lietuvai. Minime 100-ąsias vienos ryškiausių ir savičiausių XX amžiaus tarptautinio meno asmenybių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties metines.
UNESCO 2011 – uosius metus paskelbė kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio metais. 1975 metais, minint M. K. Čiurlionio 100-ąsias gimimo metines, grupė Lietuvos tautodailininkų subtiliai pagerbė žymaus menininko atminimą, savo rankų darbais sujungdami du miestus – Varėną ir Druskininkus, kurie M. K. Čiurlionio gyvenime turėjo ypatingą reikšmę. Kelias nuo gimtosios Varėnos iki žaliųjų Druskininkų, kur Čiurlionis augo ir mokėsi, pasipuošė dvidešimt keturiais mažosios architektūros darbais – stogastulpiais, išstatytais grupėmis ir pavieniui. Kaip sako filmo kūrėjai, kilo graži ir prasminga idėja tai, ko dar nesunaikino laikas, užfiksuoti. Druskininkų garbės pilietis Adelbertas Nedzelskis ir fotomenininkas, kino operatorius Jonas Bilinskas bei gidė Aušra Česnulevičienė nusprendė imtis šio labai reikalingo ir prasmingo darbo

Druskos dievas šypsosi Druskininkuose

Ričardas Šileika (bernardinai.lt) 2010-07-23
Druskininkuose jau nuo liepos 20-osios Pramogų aikštėje šeimininkauja devyni vyrai su kirviais, kaltais ir pjūklais. Menininkai Andrius Siderkevičius ir Donatas Dovidavičius iš Kauno, Arūnas Vaitkus ir Kęstutis Benedikas iš Alytaus, Ričardas Šileika iš Vilnius, Matiass Janson iš Ciesio, Andrius Mosiejus, Tauras Česnulevičius ir Juozas Kavaliauskas iš pačių Druskininkų skaptuoja, zulina, drožia, gremžia, gręžia, šlifuoja, trina ir glosto druskos luitus. Ir čia pat iš gana kaprizingos materijos randasi figūros, formos, pavidalai. Druskos dievas patenkintai šypsosi, stebėdamas šią druskos metamorfozę.

Moterys versle: ar tikrai silpnoji lytis?

verslomoterys.lt 2009
2009–ųjų metų „Eurobarometro“ apklausos apie lygias vyrų ir moterų teises duomenimis, pagrindinės priežastys, kodėl moterys nesiima vadovaujamojo darbo, yra moterims tenkantys šeimos rūpesčiai – vaikų auginimas, namų ruoša bei pati verslo aplinka, kurioje dominuoja vyrai, nepakankamai vertinantys vadovaujamąjį darbą dirbančias moteris. Druskininkietė Aušra Česnulevičienė, užsiimanti netradiciniu verslu, yra vienas tų pavyzdžių, kurie įrodo, kad sėkmingomis verslininkėmis gali būti ir moterys, o klestintis ir džiaugsmą teikiantis verslas – tai nebūtinai milijoninį pelną nešanti didžiulė įmonė.

Geriausi linkėjimai nuo Druskenio šeimos!

druskonis.lt 2009-12-31
Vieną apniukusią gruodžio pabaigos dieną “Druskonis” sulaukė netikėtų svečių. Pro duris įdundėjo visai neįprastas Kalėdų senelis- be baltos barzdos, užtat su didžiule druskos kepure. Šalia šypsojosi ir du maži tigriukai – ateinančių Tigro metų laimės simboliai. “Jau penktus metus sugalvojam vis naują staigmeną, – kvatojo šeimynos mama Aušra Česnulevičienė. – Prieš šventes aplankom visokias įstaigas – kur randam savo draugų, bičiulių ir verslo partnerių. Šiaip praeivius irgi pasveikinam. Mes negalim švenčių laukti tiesiog sėdėdami ant sofos. Šventė neateis pati – ją reikia susikurti!”.

Fantazierius iš Ratnyčios…

Alfonsas Šuliauskas (druskininkunaujienos.lt) 2009-10-23
Taip apie save pusiau rimtai yra pasakęs Tauras Česnulevičius, formaliai vadinamas tautodailininko vardu, gyvenantis Druskininkų priemiestyje… Gal kartais ir jums teko matyti Čiurlionio gatve keleto išprakaitavusių vyrų ridenamą Ratnyčios link didžiulį medinį rutulį, eksponuotą miesto šventės metu, o gal girdėjote apie nekantraujamą sukurti žingsniuojantį vilką, o gal regėjote, kaip važiuoja fantastiniu dviračiu – ne dviračiu visa nerimastinga Česnulevičių šeimyna? Tauro Česnulevičiaus, formaliai vadinamo tautodailininko vardu, gyvenančio Druskininkų priemiestyje. Gal regėjote jo sukurtas skulptūras ir kryžius, pasklidusius po visą Lietuvą? Gal girdėjote, kad už didžiulę, dešimtimis figūrų reljefais išpuoštą taurių medienos rūšių spintą Tauras gavo… džiaugsmą, kad ji stovi katalikiškos šventyklos zakristijoje, ir šiek tiek litų…

Lietuvio dirbtuvėse elektrinis grąžtas naudojamas vietoj kuro

Remigijus Jurgelaitis (kaunodiena.lt) 2006-07-29
Druskininkiečio Tauro Česnulevičiaus išradimai – medžio apdirbimo įrankiais varomas elektromobilis ar vaikščiojantys mediniai vilkai pribloškia net visko mačiusiuosius. Žmogaus fantazija – beribė. Kai kalbama apie 37-erių metų druskininkietį Taurą Česnulevičių, šis posakis vartojamas dažniausiai. Savo idėjomis jis stebina ne tik vietinius, bet ir kai kurių Europos šalių žmones. “Artimiausiu metu elektromobilį ketinu pristatyti Olandijoje, galbūt kitose Europos šalyse, viskas priklausys nuo mano rėmėjų”, – kviesdamas į savo dirbtuves sako menininkas ir skuba rodyti neįprastus savo kūrinius.